Kalendarz maratonów i ultramaratonów rowerowych 2021

Jeśli szukasz maratonu lub ultramaratonu rowerowego w 2021 roku to dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz kalendarz imprez długodystansowych – maratonów i ultramaratonów kolarskich organizowanych w Polsce.

Jesteś organizatorem imprezy? Przeczytaj co możesz zrobić aby ułatwić kontakt z mediami oraz ułatwić mi pobieranie prawidłowych i kompletnych informacji na temat Twojego wydarzenia.


Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Robinsonada 480 km

20 sierpnia - 23 sierpnia

230zł
robinsonada

Robinsonada to ultramaraton rowerowy, którego trasa prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie. Ma ona charakter gravelowy, o umiarkowanym stopniu trudności i limicie czasu 85h. Organizator pragnie udostępnić Uczestnikom możliwość przejechania około 475-kilometrowej malowniczej trasy, która prowadzi po sielankowych wioskach, pięknych lasach i wokół przecudnych jezior. Jej trasa przebiega również przez główne miasta. Ukazuje więc ona w zróżnicowany sposób zarówno przyrodnicze, jak i urbanistyczne zaułki województwa. Robinsonada jest wydarzeniem survivalowo-bikepackingowym, tak więc zadaniem Uczestników jest nie tylko rozłożenie własnych sił, ale również dobór odpowiedniego ekwipunku niezbędnego do przeżycia tej wspaniałej przygody i zostania prawdziwym Robinsonem!

Robinsonada to piękne krajobrazy, doznania a przede wszystkim – Ludzie. Tacy, którzy czują więcej i chcą więcej. Dlatego wsiadają na rower i rozwijają skrzydła. Niosą ich dwa koła, ale przede wszystkim pasja, marzenia, siła charakteru i pragnienie przeżycia czegoś niezwykłego.

Organizator w porozumieniu z Władzami UMK oferuje możliwość rezerwacji noclegu w Domu Studenckim Nr 7 znajdującym się w miejscu startu i mety Robinsonady w noc poprzedzającą start. Ma to na celu nie tylko umożliwienie należytego wypoczynku przed startem, ale również samoistną integrację Uczestników Robinsonady.

Robinsonada ma charakter gravelowo-survivalowy. Oparta jest na zasadach bikepackingu. Dlatego też zadaniem Uczestnika jest nie tylko racjonalne rozłożenie sił na pokonanie trasy, ale również dobór odpowiedniego ekwipunku niezbędnego do przeżycia tej wspaniałej przygody i zostania prawdziwym Robinsonem. Jednocześnie Organizator wskazuje, iż zasady poruszania się po wyznaczonej przez niego trasie (szczegółowo opisane w pkt. 18 Regulaminu) skutkują tym, iż Robinsonada nie jest sportową imprezą masową ani w założeniu Organizatora ma nie powodować utrudnień ruchu czy też ma nie wymagać korzystania z drogi w sposób szczególny (więcej: w szczególności w pkt. 2, 3 i 18 Regulaminu).

Opis pochodzi ze strony internetowej Organizatora. Administrator Portalu dokłada wszelkich starań aby informacje tutaj zawarte były aktualne i zgodne ze stanem podawanym przez Organizatora, jednak nie bierze za nie odpowiedzialności. Zalecamy zapoznać się z regulaminem imprezy dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia oraz śledzić komunikaty startowe.

Szczegóły

Start:
20 sierpnia
Koniec:
23 sierpnia
Koszt:
230zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
View Wydarzenie Website

Organizator

Patrycja Figat, Radosław Bielecki Sp. J.
Email:
biuro@robinsonada.com.pl
View Organizator Website

Miejsce

Stadion Wembley w Toruniu
Olszewskiego
Toruń, kujawsko-pomorskie Poland
+ Google Map

Informacje podane w wydarzeniach mają charakter wyłącznie informacyjny. Administrator Portalu dokłada wszelkich starań aby informacje tutaj zawarte były aktualne i zgodne ze stanem podawanym przez Organizatora, jednak nie bierze za nie odpowiedzialności. Zalecamy zapoznać się z regulaminem imprezy dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia oraz śledzić komunikaty startowe.