Kalendarz maratonów i ultramaratonów rowerowych 2021

Jeśli szukasz maratonu lub ultramaratonu rowerowego w 2021 roku to dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz kalendarz imprez długodystansowych – maratonów i ultramaratonów kolarskich organizowanych w Polsce.

Jesteś organizatorem imprezy? Przeczytaj co możesz zrobić aby ułatwić kontakt z mediami oraz ułatwić mi pobieranie prawidłowych i kompletnych informacji na temat Twojego wydarzenia.


Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rowerem przez Galicję

7 sierpnia 2020 - 9 sierpnia 2020

Słodki smak wakacyjnej przygody, weekendowa namiastka pełnej wrażeń podróży oraz potężna dawka fantastycznych krajobrazów – czas robić miejsce w kalendarzu na nowe wydarzenie rowerowe! Dwa dni intensywnych zmagań po drogach Małopolski i nie tylko, w obłędnej scenerii sierpniowych poranków i wieczorów, przez miejsca znane i podziwiane, głęboko osadzone w tradycji i historii regionu – ale też i przez oazy spokoju i obszary zupełnie nieodkryte.

W dniach 8-9 sierpnia, ze startem i metą w Krakowie, odbędzie się przejazd „Rowerem przez Galicję”, na który zapraszamy entuzjastów turystyki rowerowej i miłośników wyzwań nietypowych. Maraton? Ultramaraton? A może ultra-wycieczka? To ma być przede wszystkim świetna zabawa, pomyślana z myślą o lubiących kręcić dla frajdy – zarówno samotnie jak i w towarzystwie, ale bez przywiązywania wagi do sportowej rywalizacji. 

W planie m.in.:

  • piękna i zróżnicowana przyrodniczo trasa o dystansie rzędu 600-700 km – jak na galicyjskie możliwości umiarkowanie wymagająca (będzie i płasko, i pagórkowato – i górzyście!);
  • wspólne miejsce noclegowe dla wszystkich Uczestników po ok. 300km (wraz z wyżywieniem) – chcemy ograniczyć jazdę nocą, zapewnić solidną dawkę odpoczynku, regeneracji oraz… integracji;
  • częściowe wsparcie techniczne i logistyczne,
  • obszerna galeria zdjęć oraz filmów,
  • pamiątkowe medale i koszulki kolarskie (oczywiście produkcji MARTOMBIKE!) 
  • możliwość wzięcia udziału w formie SZTAFETY (kto nie czuje się na siłach pokonania całego dystansu może przystąpić lub stworzyć drużynę, której członkowie będą pokonywali trasę „na zmianę”).

Trasa zostanie poprowadzona drogami dobrej jakości, o możliwie niewielkim ruchu samochodowym, a niejednokrotnie z wyłączeniem ruchu aut – podczas maratonu zamierzamy bowiem wykorzystać sieć tras rowerowych zintegrowanych w ramach projektu VeloMałopolska. Udział można wziąć na dowolnym typie roweru – nie tylko turystycznym, ale również szosowym.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia – w tym informacje o zapisach, opłatach czy przebiegu trasy – pojawi się wkrótce, zarówno na profilu fb, jak i na stronie www.rajdydlafrajdy.pl.

ZAPRASZAMY!!

RAJDY DLA FRAJDY

Szczegóły

Start:
7 sierpnia 2020
Koniec:
9 sierpnia 2020
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Rajdy Dla Frajdy
Email:
hello@rajdydlafrajdy.pl
View Organizator Website

Informacje podane w wydarzeniach mają charakter wyłącznie informacyjny. Administrator Portalu dokłada wszelkich starań aby informacje tutaj zawarte były aktualne i zgodne ze stanem podawanym przez Organizatora, jednak nie bierze za nie odpowiedzialności. Zalecamy zapoznać się z regulaminem imprezy dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia oraz śledzić komunikaty startowe.