Kalendarz ultramaratonów rowerowych 2020

Jeśli szukasz jakiegoś ultramaratonu rowerowego w 2020 roku to dobrze trafiłeś! Poniżej prezentuję kalendarz wszystkich imprez kolarskich na dystansie ultra, czyli od 500 km wzwyż, organizowanych w Polsce.

Jesteś organizatorem imprezy której nie ma w tym kalendarzu, koniecznie daj mi znać!

Po więcej informacji oraz listę maratonów poszerzoną o imprezy na dystansie krótszym niż 500 km odsyłam do forum podrozerowerowe.info

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rowerem przez Galicję

7 sierpnia - 9 sierpnia

Słodki smak wakacyjnej przygody, weekendowa namiastka pełnej wrażeń podróży oraz potężna dawka fantastycznych krajobrazów – czas robić miejsce w kalendarzu na nowe wydarzenie rowerowe! Dwa dni intensywnych zmagań po drogach Małopolski i nie tylko, w obłędnej scenerii sierpniowych poranków i wieczorów, przez miejsca znane i podziwiane, głęboko osadzone w tradycji i historii regionu – ale też i przez oazy spokoju i obszary zupełnie nieodkryte.

W dniach 8-9 sierpnia, ze startem i metą w Krakowie, odbędzie się przejazd „Rowerem przez Galicję”, na który zapraszamy entuzjastów turystyki rowerowej i miłośników wyzwań nietypowych. Maraton? Ultramaraton? A może ultra-wycieczka? To ma być przede wszystkim świetna zabawa, pomyślana z myślą o lubiących kręcić dla frajdy – zarówno samotnie jak i w towarzystwie, ale bez przywiązywania wagi do sportowej rywalizacji. 

W planie m.in.:

  • piękna i zróżnicowana przyrodniczo trasa o dystansie rzędu 600-700 km – jak na galicyjskie możliwości umiarkowanie wymagająca (będzie i płasko, i pagórkowato – i górzyście!);
  • wspólne miejsce noclegowe dla wszystkich Uczestników po ok. 300km (wraz z wyżywieniem) – chcemy ograniczyć jazdę nocą, zapewnić solidną dawkę odpoczynku, regeneracji oraz… integracji;
  • częściowe wsparcie techniczne i logistyczne,
  • obszerna galeria zdjęć oraz filmów,
  • pamiątkowe medale i koszulki kolarskie (oczywiście produkcji MARTOMBIKE!) 
  • możliwość wzięcia udziału w formie SZTAFETY (kto nie czuje się na siłach pokonania całego dystansu może przystąpić lub stworzyć drużynę, której członkowie będą pokonywali trasę „na zmianę”).

Trasa zostanie poprowadzona drogami dobrej jakości, o możliwie niewielkim ruchu samochodowym, a niejednokrotnie z wyłączeniem ruchu aut – podczas maratonu zamierzamy bowiem wykorzystać sieć tras rowerowych zintegrowanych w ramach projektu VeloMałopolska. Udział można wziąć na dowolnym typie roweru – nie tylko turystycznym, ale również szosowym.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia – w tym informacje o zapisach, opłatach czy przebiegu trasy – pojawi się wkrótce, zarówno na profilu fb, jak i na stronie www.rajdydlafrajdy.pl.

ZAPRASZAMY!!

RAJDY DLA FRAJDY

Szczegóły

Start:
7 sierpnia
Koniec:
9 sierpnia
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Rajdy Dla Frajdy
Email:
hello@rajdydlafrajdy.pl
Strona internetowa:
http://rajdydlafrajdy.pl