Kalendarz maratonów i ultramaratonów rowerowych

Poniżej znajdziesz kalendarz imprez długodystansowych – maratonów i ultramaratonów kolarskich organizowanych w Polsce.

Jesteś organizatorem imprezy? Przeczytaj co możesz zrobić aby informacje na temat Twojego wydarzenia były aktualne.

W kalendarzu brakuje imprezy? Dodaj wydarzenie do kalendarza!


Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gothica Trial

24 maja @ 06:00 - 27 maja @ 18:00

500zł

Gothica Trial to ultramaraton gravelowy pomorza środkowego oferujący trzy trasy do wyboru na dystansach 600 km, 400 km i 100 mil.

Wpisowe: 500 zł (pakiet ultra na dystanse 600 i 400 km), 400 zł (dystans 100 mil).

Głównym założeniem wytyczonego Gothica Trail, było połączenie najcenniejszych, starożytnych artefaktów oraz powstałych w kolejnych epokach perełek historii w jeden szlak rowerowy. Do ozdoby nawlekliśmy na niego malownicze pejzaże pomorskich lasów i polodowcowych moren, poprzeplatanych pierwotnymi jeziorami i stawami leśnymi, w których nadal kąpią się nimfy. Na deser dodaliśmy garść klejnotów minionych już epok ostatnich wieków – zamków, pałaców, kamiennych mostów, wież widokowych, elektrowni wodnych, szklaków kolei wąskotorowej, latarni morskich.

SZLAK CZERWONY (ok. 600 km) – limit czasu 85 godzin.
Dobry test siły i wytrzymałości przed ważnymi bitwami, na które szykujecie się latem. To jedyna szansa by zdobyć trofeum wytrawnego Wojownika Ziemi Gotów – Talizman Aegishjalmur, z runami symbolizującymi Siłę, Odwagę i Ogień – Tiwaz, Uruz, Kenaz.

Gothica Trail – SZLAK NIEBIESKI (ok. 400 km) – limit czasu 60 godzin.
Również doskonała okazja by spróbować swoich sił i nabrać hartu ducha dla tych, którzy do tej pory nie zdecydowali się wziąć udziału w ultramaratonie rowerowym po drogach i bezdrożach Polski, bez wsparcia z zewnątrz. Nie wiesz czy podjąć wyzwanie na dystansach ponad 500 km? Chcesz doświadczyć atmosfery i emocji ultra jazdy po bezdrożach i dzikich ostępach Pomorza? Szlak Niebieski jest właśnie dla Ciebie. Zdobycie Tarczy Odyna doda Ci wiary w siebie i zahartuje serce w walce – staniesz się odważnym Wojownikiem.

SZLAK ZIELONY (ok. 100 mil / 160 km) – limit czasu 16 godzin.
Szlak dla tych, którzy chcą doświadczyć wielu wrażeń z ultra, ale chcą być na mecie jeszcze na kolację. Szlak Gothica Trail pozwoli zaspokoić pierwszy głód odkrywcy, ale jest też okazją na wytrawne ściganie gravelowe w klasycznym dystansie 100 mil (ok 160 km), bez rozbudowanej strategii i logistyki dystansów ultra.

Decyzja należy do Ciebie.

Szczegóły

Początek:
24 maja @ 06:00
Koniec:
27 maja @ 18:00
Koszt:
500zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Witryna internetowa:
https://gothica-trail.pl

Organizator

Robert Ruszkiewicz
Email
robert@gothica-trail.pl

Miejsce wydarzenia

OW Bałtyk
Bałtycka 4
Jarosławiec, zachodniopomorskie 76-107 Poland
+ Google Map
Phone
519 188 530
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

W kalendarzu brakuje imprezy? Dodaj wydarzenie do kalendarza!

Informacje podane w wydarzeniach mają charakter wyłącznie informacyjny. Administrator Portalu dokłada wszelkich starań aby informacje tutaj zawarte były aktualne i zgodne ze stanem podawanym przez Organizatora, jednak nie bierze za nie odpowiedzialności. Zalecamy zapoznać się z regulaminem imprezy dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia oraz śledzić komunikaty startowe.