Cześć, tu Sebastian Gruszka – pomysłodawca i założyciel portalu Długi Dystans Rowerem. Początkowo był to mój autorski Blog, a wszystko zaczęło się w 2017 roku, gdy postanowiłem rozpocząć przygodę z kolarstwem długodystansowym. Szukając w internecie informacji na temat ultramaratonów dostrzegłem, że ciężko jest znaleźć jedno wspólne miejsce z praktycznymi poradami oraz źródłem inspiracji. Tym sposobem w sierpniu 2017 roku powstał fanpage na Facebooku pod nazwą Długi Dystans Rowerem. Zaledwie dwa miesiące później założyłem tę stronę internetową.

Blog był coraz chętniej czytany, więc w styczniu 2020 roku uruchomiłem kanał podcastu pod tą samą nazwą – Długi Dystans Rowerem podcast. Dzisiaj kanał podcastu dostępny jest na 12 platformach, w tym także na YouTube.

Chcąc dalej rozwijać projekt pod nazwą Długi Dystans Rowerem podjąłem decyzję o wprowadzeniu zmian, dzięki którym od początku 2022 roku projekt ten określam mianem Portalu Informacyjnego “Długi Dystans Rowerem”. Zmiany te były widoczne poprzez nowy logotyp oraz szatę graficzną strony. To już nie tylko zbiór moich subiektywnych doświadczeń i przemyśleń, ale także obiektywne informacje, zapowiedzi i relacje w tematyce kolarstwa długodystansowego.

Od grudnia 2022 roku portal Długi Dystans Rowerem formalnie jest własnością Fundacji Na Rowerze, której założycielem jest Sebastian Gruszka. Fundacja Na Rowerze to organizacja społeczna działająca na poczet bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym. Ponadto Fundacja zajmuje się promowaniem roweru jako alternatywny, bezpieczny środek transportu – w tym promującą kolarstwa.

Dane rejestrowe:

Fundacja Na Rowerze
Aleja Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk, PL
KRS: 0000872307
NIP: 9571129045
REGON: 387712798

Więcej: fundacjanarowerze.pl