Podkast Długi Dystans Rowerem możesz słuchać na kilka sposobów.

Aplikacja na urządzeniu mobilnym

Z założenia podkast powstał po to, aby można było słuchać ważnych/ciekawych/śmiesznych/nudnych* treści będąc w ruchu. Z tego też powodu najłatwiej jest słuchać podkastu na urządzeniach mobilnych. Zarówno na iOS jak i na Androida znajdziesz conajmniej kilka aplikacji do wyboru. Większość twórców (w tym ja) dystrybuuje swoje publikacje jednocześnie na przynajmniej kilka najbardziej popularnych platform.

Tak na prawdę z wyborem aplikacji do słuchania podkastu jest tak samo jak jeszcze kilka lat temu z wyborem aplikacji do słuchania em-pe-trójek (mp3) – wybierasz to, co Ci się podoba i spełnia Twoje oczekiwania funkcjonalne. Zachęcam do zainstalowania aplikacji (krok 1) a następnie zasubskrybowania kanału (krok 2). To nic nie kosztuje.

Jaką aplikację do słuchania podkastu wybrać?

Cóż – jeśli dopiero zaczynasz ze słuchaniem podkastów pozwól, że podpowiem Tobie 3 aplikacje najbardziej popularne (chyba, bo posługuję się swoimi statystykami). Instalację aplikacji powinieneś wykonać ze sklepu Play (Android) lub App Store (iOS).

Apple Podcasts

Jeśli korzystasz z urządzenia Apple iPhone / iPad najbardziej naturalnym jest skorzystanie z aplikacji dostarczanej bezpośrednio przez producenta tych urządzeń, czyli Apple Podcasts. Jest to o tyle atrakcyjne rozwiązanie, że (chyba) jako jedyna aplikacja pozwala zostawić recenzję i ocenę dla kanału podkastu.

Dla użytkowników Androida mam dwie kolejne propozycje.

Spotify

Spotify kojarzy się z aplikacją do słuchania muzyki i zdaje się, że wszyscy już o niej słyszeli. W tej aplikacji można także słuchać podkastów. Ponadto jest dostępna zarówno na Androida jak i iOS.

Google Podcast

Trzecią aplikacją z której najczęściej korzystają moi słuchacze jest Google Podcast. Dostępna jest na urządzenia z Androidem a o funkcjonalności i sposobie jej działania się nie wypowiem, bo nie korzystałem.

Subskrybuj kanał podkastu

Okej, jeśli już aplikacja jest zainstalowana na Twoim urządzeniu, teraz wystarczy że wyszukasz kanału „Długi Dystans Rowerem podcast” w aplikacji. Lub skorzystasz z poniższych ikon. Ostatnim krokiem jest kliknięcie ikony „subskrybuj” (lub jej odpowiednik – w zależności od aplikacji).

Apple PodcastsBreakerCastBoxGoogle PodcastsOvercastPocketCastsRadio PublicSpotifyStitcher

YouTube

W połowie września rozpocząłem udostępnianie moich odcinków podkastu na platformie YouTube. Chwilę mi zajmie nim wrzucę wszystko na serwery – jest to robota manualna, a do nadrobienia mam ponad 30 odcinków. Jeśli z jakiegoś powodu łatwiej jest Tobie słuchać podkastu na platformie YouTube to nie mam nic przeciwko – zasubskrybuj kanał YouTube!

Strona internetowa

Moich odcinków możesz także słuchać bezpośrednio z mojej strony internetowej. Wiem, że wielu z Was już to robi i nie mam z tym problemu. Jeśli Ci to wystarcza to super, korzystaj do woli! Możesz spotkać się jedynie z pewnym ograniczeniem podczas odsłuchu z urządzenia mobilnego. Jeśli ekran twojego smartfona zgaśnie, istnieje szansa że odtwarzanie nagrania się zatrzyma. Powrót do słuchania może już nie być przyjemny, bo zacznie się odtwarzać od początku. Dużo jednak zależy od konfiguracji Twojego urządzenia.

Miłego słuchania nieważne gdzie jesteś i z jakiej aplikacji korzystasz.