Kalendarz maratonów i ultramaratonów rowerowych

Poniżej znajdziesz kalendarz imprez długodystansowych – maratonów i ultramaratonów kolarskich organizowanych w Polsce.

Jesteś organizatorem imprezy? Przeczytaj co możesz zrobić aby informacje na temat Twojego wydarzenia były aktualne.

W kalendarzu brakuje imprezy? Dodaj wydarzenie do kalendarza!


Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Maraton Rowerowy Dookoła Polski – 3130 km

21 sierpnia 2021 - 31 sierpnia 2021

450zł
maraton rowerowy dookoła polski

MRDP 2021 odbędzie się w dniach 21-31 sierpnia 2021r. ze startem i metą na Przylądku Rozewie. Trasa będzie prowadzić w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a na pokonanie całego dystansu ok. 3200km będzie tradycyjnie 10dni.

Jest to maraton szosowy o długości 3130 km a limit czasu wynosi w nim 10 dni. Uczestnicy kategorii EXTREM pokonują trasę non-stop bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz, bez samochodów z obsługą techniczną, bez masażystów, bez lekarzy i całego tabunu ludzi, który towarzyszy zawodnikom przy typowych wyścigach szosowych. Są zdani tylko na siebie, swój rower i ekwipunek zabrany ze sobą na starcie a na ewentualna pomoc mogą liczyć jedynie od innych uczestników lub przypadkowo napotkanych po drodze ludzi, którzy taką pomoc będą w stanie im udzielić. Samodzielnie ustalają czas, miejsce i długość trwania odpoczynków. Zupełnie inaczej ma się sytuacja w kategorii SPORT, tutaj uczestnik może dysponować dowolną obsługa techniczna i logistyczną, którą zapewnia sobie we własnym zakresie.

Trasa maratonu

Trasa maratonu poprowadzona jest możliwie najbliżej granic Polski. Przechodzi przez najpiękniejsze zakątki kraju.Start i meta zlokalizowane są na Przylądku Rozewie przy latarni morskiej, skąd zawodnicy ruszają w stronę Trójmiasta.

Maraton jest skierowany do amatorów długodystansowej jazdy na rowerze o bardzo dobrym przygotowaniu kondycyjnym jak i psychicznym, niejednokrotnie ten drugi aspekt decyduje o ukończeniu maratonu.

Na tak długiej trasie wszystko jest możliwe

Najważniejsza jest strategia i odpowiednie rozłożenie sił. Najmniejsza kontuzja, po kolejnych 1000 km jazdy, może wyeliminować nawet najtwardszego zawodnika, a z każdym kolejnym kilometrem ból może stać się nie do wytrzymania. Nie przewidziano żadnych nagród rzeczowych jak i finansowych. Nagrodą dla każdego zawodnika będzie ukończenie trasy bez względu na zajęte miejsce, po 10 dniach jazdy na rowerze nie ma nic piękniejszego na świecie niż widok Mety, już sam fakt zbliżania się do niej powoduje, że zapomina się o wszelkich bólach i dolegliwościach, a euforia na mecie powoduje że ma się ochotę na kolejne „kółko”.

 

Opis pochodzi ze strony internetowej Organizatora. Administrator Portalu dokłada wszelkich starań aby informacje tutaj zawarte były aktualne i zgodne ze stanem podawanym przez Organizatora, jednak nie bierze za nie odpowiedzialności. Zalecamy zapoznać się z regulaminem imprezy dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia oraz śledzić komunikaty startowe.

Details

Start:
21 sierpnia 2021
End:
31 sierpnia 2021
Cost:
450zł
Event Category:
Event Tags:
, , , ,
Website:
https://mrdp.pl

Organizer

Fundacja Czyste Powietrze
Email
maratony@home.pl

Venue

Latarnia Morska Rozewie
Leona Wzorka 1
Władysławowo, pomorskie 84-104 Poland
+ Google Map

W kalendarzu brakuje imprezy? Dodaj wydarzenie do kalendarza!

Informacje podane w wydarzeniach mają charakter wyłącznie informacyjny. Administrator Portalu dokłada wszelkich starań aby informacje tutaj zawarte były aktualne i zgodne ze stanem podawanym przez Organizatora, jednak nie bierze za nie odpowiedzialności. Zalecamy zapoznać się z regulaminem imprezy dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia oraz śledzić komunikaty startowe.