Kalendarz maratonów i ultramaratonów rowerowych

Poniżej znajdziesz kalendarz imprez długodystansowych – maratonów i ultramaratonów kolarskich organizowanych w Polsce.

Jesteś organizatorem imprezy? Przeczytaj co możesz zrobić aby informacje na temat Twojego wydarzenia były aktualne.

W kalendarzu brakuje imprezy? Dodaj wydarzenie do kalendarza!


Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Gravel Man Kaszebe

26 czerwca 2021 - 27 czerwca 2021

gravel man maraton rowerowy

Gravel Man Kaszebe to przygoda, której nie zapomnisz. To taki “Paris – Dakar Raid” w kaszubskim, gravelowym wydaniu – “The rally is an off-road endurance event”. Trasa została zaprojektowana i wytyczona przez twórcę trójmiejskich ustawek (Gravelondo) – Michała Bogdziewicza. Bądź pewien atrakcyjnego przejazdu, po niemal każdej nawierzchni i ciekawych okolicznościach. Umiejętności nawigacyjne nie są tu istotne – w pakiecie startowym czeka sprawdzony, przejechany i nagrany w każdym metrze track gps. Dokładamy do tego bufety i serwis techniczny… Więc oprócz roweru będziesz potrzebował tylko dobrego i pozytywnego nastawienia by zmierzyć się z kaszubską rundą!

DYSTANS DO WYBORU

 • 240 km
 • 160 km
 • 80 km

PRZED STARTEM

 1. Gravel Man to impreza, w której w zależności od dystansu prowadzona będzie klasyfikacja:
  • SOLO (1 zawodnik)
  • TEAM 2 (2 zawodników)
  • TEAM 4 (4 zawodników)
 2. W trakcie Gravel Man uczestnik przemieszcza się na jednym z 3 dystansów (wyjątkowo 2 dystanse podczas wyprawy ORLE GNIAZDA) wybranych przed startem (brak możliwości zmiany dystansu w trakcie imprezy).
 3. Uczestnicy przmieszczają się po trasie wykorzystując własne urzadzenia nawigacyjne (organizator udostępni zapis tracka .GPX)
 4. Zgłoszonemu zawodnikowi (z potwierdzoną opłatą startową) zostanie nadany numer startowy oraz wskazana godzina startu.
 5. Czas przejazdu każdego zawodnika liczony jest indywidualnie, od chwili startu do wjechania na metę.
 6. W biurze zawodów czynnym w dniu poprzedzającym start w godz. 16:00 – 21:00, zawodnik zobowiązany jest do odbioru trackera GPS i numeru startowego oraz podpisania oświadczenia o stanie zdrowia.
 7. Organizator opublikuje wstępną listę zawodników wraz z czasem startu na min. dobę przed rozpoczęciem jazdy pierwszego uczestnika.
 8. Planowany godziny startu: 06:00 – 07:00
 9. Limit wjazdu na metę: 15 godzin.
 10. Zgłoszenie drużyn do klasyfikacji TEAM 2 oraz TEAM 4 będzie możliwe w odrębnym formularzu dostępnym w okresie 10 – 30 kwietnia 2021.

TRASA

 1. GRAVEL MAN odbywa się w otwartym ruchu drogowym. Każdy uczestnik przemieszcza się po trasie zgodnie z obowiązującymi przepisami, zgodnie z trackiem dostarczonym przed startem. Żadne odcinki szlaków czy dróg nie są zamykane lub wyłączane na czas imprezy. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i szacunek dla innych użytkowników dróg oraz szlaków.
 2. Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, po drogach publicznych nie może poruszać się grupa większa niż 15 rowerzystów.
 3. Na trasie będą ustawione bufety i punkty serwisowe, umożliwią one uzupełnienie braków, pomoc w nagłych, nieprzewidzianych akcjach.
 4. Potwierdzeniem pokonania trasy będzie jej zapis w formacie .gpx, dokonany w czasie jazdy przez uczestnika.
 5. W przypadku wycofania się z wyprawy należy poinformować organizatorów kontaktując się na numer alarmowy podany przed startem imprezy. Powrót na metę każdy uczestnik organizuje we własnym zakresie.
 6. Każdy zawodnik będzie wyposażony w zwrotny (na mecie) tracker GPS. Urządzenie będzie śledzić ruch uczestnika na trasie, od startu do mety. Na podstawie zapisu z przekazanego trackera będzie mierzony czas przejazdu. Lokalizacja każdego zawodnika będzie dostępna w specjalnym serwisie on-line
 7. Każdy zawodnik zobowiązany jest posiadać przy sobie aktywny telefon komórkowy z możliwością szybkiego wybrania połączenia alarmowego (numer zostanie podany na kilka dni przed startem). Wszelka pomoc czy wsparcie pomiędzy zawodnikami w sytuacjach kryzysowych jest nieodzownym elementem rywalizacji.
 8. Warunkiem sklasyfikowania uczestnika jest zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych.

Opis pochodzi ze strony internetowej organizatora. Administrator Portalu dokłada wszelkich starań aby informacje tutaj zawarte były aktualne i zgodne ze stanem podawanym przez Organizatora, jednak nie bierze za nie odpowiedzialności. Zalecamy zapoznać się z regulaminem imprezy dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia oraz śledzić komunikaty startowe.

Szczegóły

Początek:
26 czerwca 2021
Koniec:
27 czerwca 2021
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.gravel-man.pl

Organizator

G&G Promotion

Miejsce wydarzenia

Gdańsk
Poland + Google Map

W kalendarzu brakuje imprezy? Dodaj wydarzenie do kalendarza!

Informacje podane w wydarzeniach mają charakter wyłącznie informacyjny. Administrator Portalu dokłada wszelkich starań aby informacje tutaj zawarte były aktualne i zgodne ze stanem podawanym przez Organizatora, jednak nie bierze za nie odpowiedzialności. Zalecamy zapoznać się z regulaminem imprezy dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia oraz śledzić komunikaty startowe.