Kalendarz maratonów i ultramaratonów rowerowych 2021

Jeśli szukasz maratonu lub ultramaratonu rowerowego w 2021 roku to dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz kalendarz imprez długodystansowych – maratonów i ultramaratonów kolarskich organizowanych w Polsce.

Jesteś organizatorem imprezy? Przeczytaj co możesz zrobić aby ułatwić kontakt z mediami oraz ułatwić mi pobieranie prawidłowych i kompletnych informacji na temat Twojego wydarzenia.


Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rowerowy Maraton Wisła 1200

3 lipca - 10 lipca

rowerowy maraton wisła 1200

Rowerowy Maraton Wisła 1200 (RMW1200) jest rowerowym ultramaratonem adresowanym do zaawansowanych i doświadczonych rowerzystów*. Trasa RMW1200 przebiega wzdłuż Wisły – największej polskiej rzeki. Start 3 lipca 2021 r., ze schroniska PTTK „Na Przysłopie” pod Baranią Górą, na wysokości 951 m.n.p.m, opodal Wykapów Czarnej Wisełki; meta w Gdańsku na wysokości 1 m.n.p.m. Po drodze prawie 1200 kilometrów wysiłku, poświęcenia, rywalizacji, przygody i obcowania z naturą i historią, których próżno szukać w innych miejscach Europy.

Trasa wytyczona jest po nadwiślańskich drogach, szutrach, ścieżkach, skarpach i wałach. Jazda po ruchliwych drogach wojewódzkich i krajowych ograniczona jest do absolutnego minimum, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort obcowania z przyrodą i historią, których próżno szukać gdzie indziej w Europie.

Po drodze rozległe starorzecza i rozlewiska pełne dzikich ptaków, wydmy i piaskowe łachy i klimatyczne miasteczka, w których czas jakby się zatrzymał. RMW1200 to nie tylko Kraków, Warszawa, Toruń i Gdańsk. Zachwycimy Was urodą i osobliwością Janowca, Sandomierza, Zawichostu, Płocka, Dobrzynia, Chełmna, Świecia, Grudziądza i Gniewu. A pomiędzy nimi mozolny, kolarski wysiłek i pokonywanie własnych słabości bez wsparcia z zewnątrz.

 

Szczegóły

Start:
3 lipca
Koniec:
10 lipca
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,
View Wydarzenie Website

Organizator

Leszek Pachulski
View Organizator Website

Miejsce

Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą
Czarna Wisełka 8
Wisła, 43-460 Polska
+ Google Map
Telefon:
33 855 37 15

Informacje podane w wydarzeniach mają charakter wyłącznie informacyjny. Administrator Portalu dokłada wszelkich starań aby informacje tutaj zawarte były aktualne i zgodne ze stanem podawanym przez Organizatora, jednak nie bierze za nie odpowiedzialności. Zalecamy zapoznać się z regulaminem imprezy dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia oraz śledzić komunikaty startowe.