Kalendarz ultramaratonów rowerowych 2020

Jeśli szukasz jakiegoś ultramaratonu rowerowego w 2020 roku to dobrze trafiłeś! Poniżej prezentuję kalendarz wszystkich imprez kolarskich na dystansie ultra, czyli od 500 km wzwyż, organizowanych w Polsce.

Jesteś organizatorem imprezy której nie ma w tym kalendarzu, koniecznie daj mi znać!

Po więcej informacji oraz listę maratonów poszerzoną o imprezy na dystansie krótszym niż 500 km odsyłam do forum podrozerowerowe.info

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pomorska 500

11 czerwca - 14 czerwca

pomorska 500 ultramaraton gravelowy

W związku z COVID-19 termin imprezy pozostaje bez zmian. Należy jedynie spodziewać się zmian organizacyjnych – o czym na końcu opisu imprezy.

Pomorska 500 (POM500) jest ultramaratonem skierowanym do doświadczonych kolarzy i podróżników. Trasa POM500 przebiegać będzie przez najatrakcyjniejsze tereny województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Jest to jeden z niewielu ultramaratonów z trasą zaplanowaną nie w formie pętli. Baza rajdu i start honorowy zlokalizowany jest w Czarnocinie, w szkole Aktywnego Wypoczynku Frajda. Uczestnicy wyruszą 11 czerwca o godz 8.00 i będą kierować się do Gdańska. Meta usytuowana będzie przy molo w Brzeźnie – w sam raz na schłodzenie rozgrzanego ciała w Bałtyku.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż trasa celowo została poprowadzona w taki sposób, aby ani razu nie przekroczyć jakiejkolwiek rzeki. Organizator na stronie internetowej napisał, że:

Zaliczymy wszystkie wzgórza po drodze, ominiemy źródła wszystkich rzek, uważając na czołgi w okolicy drawskiego poligonu i podziwiając panoramy, których istnienia nikt sobie nie uświadamiał.

A to oznacza, że warto przygotować rower MTB lub Gravelowy.

Oświadczenie organizatora opublikowane na Facebookowej stronie wydarzenia z dnia 11 maja:

Ze względu na Nasze wspólne bezpieczeństwo i przepisy prawa musimy dostosować formę POMORSKIEJ 500, tak aby uwzględnić obowiązujące w czasie pandemii COVID-19 rygory i maksymalnie zmniejszyć ryzyko sanitarne.

Na szczęście nikt już nie zabrania tego co najważniejsze, czyli możliwości jazdy na rowerze po magicznej i niepowtarzalnej trasie, a dzięki trackerom GPS mamy możliwość kibicowania Wam w najbezpieczniejszy sposób, czyli w internecie.

Przepisy prawa wprowadzające określone zakazy i ograniczenia zmieniają się z tygodnia na tydzień i będziemy musieli się do nich dostosowywać, jednak już teraz biorąc pod uwagę aktualne regulacje, ale też troskę o Wasze bezpieczeństwo rezygnujemy z masowego (wspólnego) startu zastępując go startem indywidualnym, albo jeśli to będzie możliwe w max. 5-osobowych grupach.
W najbliższym czasie wszyscy zapisani zostaną poinformowani mailem o sposobie wyboru swojej „minuty startowej” tak aby w dniu 11 czerwca 2020, pomiędzy 5.00 a 12.00. odebrać swój tracker i rozpocząć swoją własną przygodę z trasą POM 500. Czas przejazdu będzie oczywiście uwzględniał wybraną minutę startową.

Z wyborem minuty startowej skorelowana będzie możliwość odebrania trackera, komina (który może być wykorzystany do zasłonięcia ust i nosa) oraz czapeczki kolarskiej.

Teren Ośrodka Frajda w Czarnocinie, na którym zorganizujemy stoisko wydawania trackerów i gdzie ma swój początek trasa POM500, liczy sobie 2,7 ha. Jest więc gdzie zachować zasady dystansu społecznego, także jeśli chodzi o miejsce dla rozstawienia odpowiedniej ilości namiotów.

Niestety nie możemy też zorganizować typowego „pasta party”, a posiłek zostanie przygotowany i wydany w jednostkowym opakowaniu – zgodnie z wymaganiami sanitarnymi.

Podobnie na mecie nie będzie możliwości typowego dla naszych imprez biesiadowania w namiocie. Póki co musimy ograniczyć się do zwrotu trackera i wydania medalu i posiłku „na wynos”. Zapowiadane zmniejszenie restrykcji sanitarnych może jeszcze zmienić powyższe ustalenia.

Dla nas to też niesłychane i niespodziewane utrudnienie, ale wiemy też, że formuła kolarstwa przygodowego i proponowane przez nas zasady korzystania z trasy POM 500 i trackerów, wynikające z epidemii COVID 19 odpowiadają Waszym potrzebom.

Oczywiście nic nie zwalnia nas ze zdrowego rozsądku i zachowania reżimu sanitarnego ograniczającego ryzyko zakażenia siebie i innych.

Bądźcie zdrowi

PS. Na trasie jest niesamowicie

Szczegóły

Start:
11 czerwca
Koniec:
14 czerwca
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Szkoła Aktywnego Wypoczynku Frajda
Czarnocin 2
Czarnocin, 72-112 Polska
+ Google Map