Skip to content

Długi Dystans Rowerem Posts

Kręcimy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Miałem cztery lata kiedy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz pierwszy. Od tamtego czasu wspieram Fundację Jurka Owsiaka każdego roku wrzucając do skarbonki coś od siebie. Dzisiaj stoję po drugiej stronie skarbonki, w roli wolontariusza! Zapraszam Was do licytacji rowerowego przejazdu z moją osobą!

Leave a Comment

Podsumowanie roku 2020

Wszystko wywróciło się do góry nogami w tym przeklętym 2020 roku. Ale… Czy faktycznie był on przeklęty? Ze względu na pandemię koronawirusa – na pewno tak! Jednak w moim życiu ta cała pandemia wywróciła tyle rzeczy do góry nogami, że odnalazłem cząstkę siebie. Choć pierwsze miesiące tego roku nie były dobre dla nas wszystkich, kończę go będąc szczęśliwym i z konkretnymi planami na przyszłość. Zapraszam na podsumowanie roku 2020 w którym będzie dużo mojej prywaty i niewiele o rowerze… Do czasu!

2 komentarze

12 praktycznych prezentów na Święta dla rowerzysty

Czy wiesz, że za trzy tygodnie będzie już „szło na lato”? To znak, że zbliżają się Święta i spotkamy się (oby!) w rodzinnym gronie oraz ze znajomymi. Najważniejsze jest oczywiście to, że możemy po wielu miesiącach spotkać się z najbliższymi. Święta to także czas prezentów, które pod choinką zostawia nam Św. Mikołaj. Dla jednych to czas na wielkie i poważne prezenty, których nie odważylibyśmy się kupić w ciągu roku bez okazji, a prezent gwiazdkowy to świetna wymówka. Dla innych to czas na podarowanie czegoś skromnego, aby symbolicznie pokazać to, że pamiętaliśmy o drugiej osobie. Statystycznie właśnie na początku grudnia najwięcej Polaków zaczyna szukać prezentów dla swoich bliskich i znajomych. Jeśli szukasz prezentu dla rowerzysty lub kolarza, przygotowałem 12 odpowiedzi na pytanie jaki prezent dla rowerzysty kupić.

Leave a Comment

Trening kolarski zaczyna się w listopadzie

Na pewno masz już plany na sezon kolarski w 2021 roku, mimo że czasy nie ułatwiają planowania. Coraz większą popularnością cieszą się ultramaratony kolarskie, gdyż ich specyfika ułatwia sprostaniu wymogom epidemicznym. Turystyka rowerowa, a zwłaszcza bikepacking którego coraz odważniej doświadczam, jest dla wielu atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Wspomniany bikepacking to taka turystyka rowerowa na sportowo (czy jak kto woli: na lekko) bez napinki na osiągane cele. Możliwe też, że niedawno rozpocząłeś przygodę z kolarstwem szosowym i szukasz podpowiedzi jak tu trenować jesienią i zimą. Zwłaszcza, gdy aura za oknem nie rozpieszcza. Tak się właśnie składa, że statystycznie trening kolarski zaczynamy w listopadzie. Na co zwrócić uwagę aby dobrze przygotować się do sezonu kolarskiego?

1 Comment

Bezpieczny Kolarski Czwartek

Zaczynałem kiedyś tak samo jak pewnie wielu z Was – kolarzy amatorów. Kupiłem swój pierwszy rower szosowy i zacząłem jeździć. Nie miałem wśród swoich znajomych nikogo, kto byłby w stanie mnie wprowadzić w świat kolarstwa. W internecie naczytałem (i naoglądałem) się poradników jak komunikować się z grupą kolarską. Chwilę później doświadczyłem wiedzy teoretycznej na ustawkach i rajdach. Teorię przełożyłem na praktykę: nauczyłem się pokazywać dziury, trzymać koło, sygnalizować progi zwalniające, tory kolejowe i przeszkody na poboczu. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo współtowarzyszy (i swoje własne). Przez wiele setek kilometrów nabrałem w tym wystarczającej wprawy aby robić to odruchowo. Ty pewnie też już ten nawyk masz wyuczony tak samo jak wypinanie się butami z pedałów zatrzaskowych. Ale co z tego, skoro wciąż robimy rzeczy głupie, zupełnie nieświadomie zmniejszając nasze bezpieczeństwo na drodze? O tym, czego zapominamy uczę podczas cyklicznej ustawki Bezpieczny Kolarski Czwartek. No to o czym zapominamy?

1 Comment