kiełbasa w skórce banana

Jeśli lubisz dużo jeść, zacznij trenować kolarstwo

Co trenować aby schudnąć?

To proste – zacznij trenować kolarstwo! Dlaczego? Przeczytaj poniższe argumenty.

Kalorie

Brakuje mi kalorii. Dzienne zapotrzebowanie dla mojego trybu dnia to obecnie 2900 kcal. Ledwo zjadam tyle. A doliczyć jeszcze muszę spalone kalorie na siłowni i spinningu.

Makroskładniki

Czytając literaturę internetową powtarzają się proporcje: 50% węglowodanów, 30% tłuszczy, 20% białka. Jak się dobrze postaram, to udaje mi się to osiągnąć, niestety w większości przypadków pochłaniam zbyt dużo tłuszczu (do 40%). Nie ma się więc co dziwić że mięśnie nie rosną.

5 posiłków dziennie

To akurat udało mi się wypracować, choć zależy od dnia. Na szczęście tryb mojej pracy pozwala mi zaplanować regularne przerwy na posiłki.

Mniej słodyczy

Mój organizm, początkowo zmuszany przeze mnie, oduczył się sięgania po słodkie. Teraz jestem w stanie przejść obojętnie obok cukierków czy talerza pełnego ciastek.

Suplementy?

Wygląda więc na to, że do mojej diety będę musiał włączyć suplementy – węglowodany i białka. Tylko jakich produktów unikać, aby nie zaszkodzić swojemu organizmowi? Jeśli macie cenne rady i sprawdzone produkty, piszcie w komentarzach.

Aha – polecam MyFitnessPal z aplikacją mobilną, która pozwala skanować kody kreskowe produktów co znacząco ułatwia i przyspiesza dodawanie skonsumowanych posiłków (a tym samym pozwala łatwo policzyć zjedzone kalorie).

Jeśli nadal nie wiesz co trenować aby schudnąć lub nie wiesz jak się do tego zabrać, czytaj dalej tego bloga.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.