ultramaratony kolarskie w 2020 roku

Ultramaratony kolarskie w 2020 roku – aktualizacja

W związku z panującą sytuacją COVID-19 wiele imprez, w tym sportowych, zostało odwołanych lub przeniesionych na inny termin. Dotknęło to również nas – kolarzy – od amatorów krótkich wycieczek, przez zapalonych “prawie-pro” po profesjonalistów. Sytuacja dotycząca korona wirusa zdaje się powoli klarować. Rząd wprowadza kolejne etapy odmrażania izolacji, dlatego też organizatorzy imprez na które tak bardzo czekamy coraz śmielej mówią o przyszłości swoich imprez. Zmian w kalendarzu mogliśmy się spodziewać: dwie imprezy zostały odwołane, a co ciekawe, w całym tym zamieszaniu organizatorzy przygotowali nam jedną nową imprezę! Przeczytaj o zmianach w ultramaratonach kolarskich w 2020 roku. [ost. akt.: 26.05.2020]

Jakie ultramaratony kolarskie zostały przeniesione?

Przeniesione zostały te ultramaratony, które dotąd się nie odbyły lub miałyby swój start już za chwilę. Nowe terminy zostały wyznaczone dla ultramaratonów:

  • Piękny Wschód – nowy termin: 25-26 lipca 2020 roku.
  • Ultra Time-Trial – nowy termin: 8-9 sierpnia 2020 roku.
  • Tour de Silesia – nowy termin: 19-20 września 2020 roku.
  • Piękny Zachód 501 km – nowy termin: 5-6 września 2020 roku.
  • Maraton Podróżnika – nowy termin: 25-26 lipca 2020 roku.

Czy są ultramaratony kolarskie które w tym roku się nie odbędą?

Niestety jest kilka imprez których przyszłość była na tyle niepewna, że organizatorzy postanowili zrezygnować z ich organizacji w tym roku. Wśród odwołanych ultramaratonów kolarskich znajdziemy:

  • Beskidzki Zbój (planowany był na 27-28 czerwca 2020).
  • Karpacki Hulaka (planowany był na 24-26 lipca 2020).
  • Na kawę i knedle – ultra wycieczka (planowany był na 11-14 czerwca 2020).
  • Wszystkie Brevety organizowane przez Randonneurs Polska, w tym Brevet Troki – Grunwald – Troki (1410 km). Szczegóły na stronie brevety.pl.

Na facebookowej publicznej grupie “Maratony Koło Ultra” dnia 15 kwietnia przeczytać możemy wpis, którego najważniejsze fragmenty cytuję poniżej:

1) Odwołujemy Maratony Krwawa Pętla, Beskidzki Zbój oraz Karpacki Hulaka – ich najbliższe edycje odbędą się w 2021 roku; terminy imprez ogłosimy w późniejszym czasie.
W zakresie wpłaconego przez Was wpisowego, umożliwiamy Wam wybranie jednej z poniższych opcji:
a) przepisanie na jedną z imprez, które organizujemy w 2020 r., tj. Maraton Podróżnika, Poland Gravel Race albo Maraton Północ-Południe;
b) zwrot wpisowego. (…)

2) Przenosimy Maraton Podróżnika na 25-26 lipca 2020 roku. Zmianie uległa również lokalizacja bazy i trasa maratonu (…) baza usytuowana będzie w Ujsołach w Beskidzie Żywieckim. Dokładną informację odnośnie imprezy opublikujemy wkrótce. Na terenie bazy nie będzie możliwości zarezerwowania noclegu, więc pozostaje to w gestii uczestników.
W przypadku braku akceptacji tej zmiany, umożliwiamy Wam wybranie jednej z poniższych opcji:
a) przepisanie na jedną z pozostałych imprez, które organizujemy w 2020 r., tj. Poland Gravel Race albo Maraton Północ-Południe, bez konieczności dopłacania do ceny tej imprezy;
b) zwrot wpisowego.

(…) Zapewniamy, że decyzje w kwestii losów imprez będziemy podawać do Waszej wiadomości z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, a maratony odbędą się wyłącznie w przypadku pozytywnych prognoz w zakresie możliwości zapewnienia ich właściwego przebiegu. O wszelkich zmianach w tym względzie będziecie na bieżąco informowani.

A co z pozostałymi maratonami

Choć sytuacja wciąż nie jest pewna, to jednak sytuacja z korona wirusem zdaje się normować. To rodzi nadzieje, że imprezy zaplanowane na lipiec, sierpień i wrzesień odbędą się zgodnie z planem. Niestety jednak wciąż mało który organizator jest w stanie potwierdzić ze stu procentową pewnością, że jego impreza się odbędzie. Pozostaje więc wciąż obserwować facebookowe strony wydarzeń. Wszystkie dotychczasowe zmiany naniosłem na ten kalendarz imprez ultrakolarskich w 2020 roku.

Ale jest jeden nowy Brevet!

Na facebookowej stronie Piękny Zachód w sobotę (16 maja) przeczytałem wiadomość zapowiadającą nowy Brevet. Najważniejsze fragmenty przytoczyłem poniżej:

Zapraszam 6 – 7 czerwca na zapowiadany wcześniej Brevet 501 K -19. (…)
Propozycja Solo K-19 przeznaczona jest dla chętnych, którzy uwielbiają samotną solową i samowystarczalną jazdę na długich dystansach – mieści się ona w pojęciu “indywidualnego treningu kolarskiego” definiowanego przez restrykcje rządowe, dlatego też jest możliwa do przeprowadzenia w terminie czerwcowym.
Limit przejazdu to 35 h dla pokonania trasy 501 – brevet 550.
Uzyskany czas będzie podstawą do naliczenia punktów do rakingu cyklu PPUltra oraz będzie podstawą uzyskania kwalifikacji do BBTour 1008 km Non Stop 2020.
Limit przejazdu dla brevetu 770 to 50 h -to jest pokonanie trasy 501 plus 201.
Obowiązuje regulamin odnoszący się do PZ 501. (…)
Link do formularza zgłoszeń:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLScaKUZctGT5pggNvH…/viewform

Na szczęście jest duże prawdopodobieństwo, że imprezy zaplanowane na drugą połowę roku odbędą się zgodnie z planem. I z tą nadzieją pozostaje nam przygotowywać się do doświadczania przygód za którymi tęsknimy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.