rowerzysta w ruchu drogowym

PORD zaprasza na webinar dla rowerzystów

Sezon rowerowy ruszy pełną parą już za chwilę, a to oznacza wzmożony ruch cyklistów. Część osób przesiądzie się na jednoślad aby dojeżdżać do pracy, a rodzice chętniej wyruszą na atrakcyjne turystycznie szlaki ze swoimi dziećmi. Szczególnie podczas jazdy w mieście jesteśmy bardzo narażeni na niebezpieczeństwa powodowane głównie przez kierowców samochodów. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku zaprasza na bezpłatny webinar dla rowerzystów i kierowców samochodów. Podczas jednogodzinnego spotkania prelegenci omówią najważniejsze zagadnienia istotne ze względu na bezpieczeństwo kierujących jednośladem.

Pomorze Na Rowerze

Webinar jest częścią składową projektu społeczno-edukacyjnego pod nazwą “Pomorze Na Rowerze”. Projekt ten skierowany jest do wszystkich rowerzystów, niezależnie od rodzaju jednośladu jakim się poruszają, ze szczególnym uwzględnieniem dorosłych.

Najważniejszym elementem projektu są indywidualne warsztaty dla dorosłych pod nazwą Rowerowa Lekcja Jazdy. To pierwsze tego typu zajęcia w Polsce – przyznają organizatorzy. Oczywiście w Polsce już od kilku lat są organizowane podobne zajęcia edukacyjne dla rowerzystów, ale Rowerowa Lekcja Jazdy to pierwsze warsztaty indywidualne. W przeciwieństwie do innych, podobnych wydarzeń, tutaj instruktor skupia się tylko na jednym uczestniku. To daje najlepsze efekty o charakterze edukacyjnym, a przy okazji jest bezpieczniejsze dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Rowerową Lekcję Jazdy prowadzi doświadczony amator kolarstwa szosowego, który po wcześniejszej konsultacji zdobył zaufanie wśród władz PORD-u i przychylność do wzajemnej współpracy. Zapisy na Rowerową Lekcję Jazdy ruszają w dniu 30 marca 2021 tuż po webinarze. Osoby, które zapiszą się na Newsletter organizatora uzyskają możliwość rejestracji na warsztaty dzień wcześniej. O szczegółach Rowerowej Lekcji Jazdy można przeczytać na stronie Fundacji Na Rowerze.

Rowerzysta w ruchu drogowym

Webinar “rowerzysta w ruchu drogowym” jest pierwszym webinarem jaki organizatorzy zaplanowali w ramach całego projektu. Podczas spotkania dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego i przedstawiciel Fundacji Na Rowerze będą poruszać m.in. takie zagadnienia jak:

  • najważniejsze pojęcia związane z ruchem drogowym (m.in. droga rowerowa, rower jako pojazd itp.),
  • czy przecięcie się drogi rowerowej z jezdnią na przejeździe dla rowerów jest skrzyżowaniem,
  • przykłady zastosowania/interpretacji przepisów na podstawie konkretnych skrzyżowań.

Organizatorzy przygotowali także część interaktywną dla Uczestników oraz sesję Q&A, podczas której będzie można zadawać pytania w formie czatu.

Webinar odbędzie się w dniu 30.03.2021 o godzinie 19:00, a zarejestrowane osoby które nie będą mogły uczestniczyć otrzymają dostęp do nagrania na swoją skrzynkę mailową.

Wydarzenie jest bezpłatne. Zarejestrować się można przez formularz rejestracji na Webinar. Więcej na temat webinaru przeczytać można na stronach internetowych organizatorów oraz na ich profilach w mediach społecznościowych.

Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć na czym polega bezpieczna jazda rowerem, chcą przypomnieć sobie wybrane przepisy ruchu drogowego i jak powinniśmy budować relacje z kierowcami samochodów aby na drogach było bezpieczniej.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.