DDR #27 – Bezpieczeństwo rowerzystów na drogach

Apple PodcastsBreakerCastBoxGoogle PodcastsOvercastPocketCastsRadio PublicSpotifyStitcher

Czy zdarzyło Ci się, że jako rowerzysta miałeś przykrą sytuację na drodze spowodowaną przez kierowcę? A czy zastanawiałeś się nad tym czy Ty – jako rowerzysta – zrobiłeś kiedyś rzeczy wykraczające poza ludzką przyzwoitość? W tym odcinku opowiadam o tym jakich zachowań na drodze powinniśmy unikać jako kolarze i rowerzyści. Temat rzeka, dlatego tutaj poruszam tylko kilka punktów.

Ponadto przedstawiam zapowiedź mojej inicjatywy mającej na celu wsparcie zbiórki pieniędzy na leczenie Kasi Konwy i Rity Malinkiewicz – młodych dziewczyn trenujących kolarstwo, które 1 czerwca 2020 roku uległy poważnemu wypadkowi. Drugi cel mojej inicjatywy to promowanie bezpieczeństwa rowerzystów na drogach. 

Notatki do odcinka

  • Moja samotna wyprawa rowerem po Polsce rozpocznie się 4 sierpnia 2020 roku i potrwa 10 dni w trakcie których przejadę około 2 tyś. km. Odwiedzę Warszawę, Kraków, Poznań, Bydgoszcz i oczywiście Trójmiasto jako punkt początkowy i końcowy.
  • Podczas wyprawy będę spotykać się z przedstawicielami lokalnych środowisk kolarskich – rozmawiać będziemy o tym co my – kolarze – możemy zrobić abyśmy jeździli poprawnie.
  • O szczegółach mojej wyprawy będę pisać na blogu w ciągu najbliższych dni.
  • Wierzę, że poprawna jazda rowerzystów jest kluczem do zmniejszenia wrogiego nastawienia kierowców względem rowerzystów na drogach. Poprawna – czyli przewidywalna, kulturalna, bez łamania przepisów ruchu drogowego.
  • Wzajemny szacunek na drogach jest kluczem do zmniejszenia anarchii oraz poprawy bezpieczeństwa.
  • Bezpieczeństwo rowerzystów na drogach zależy od naszego zachowania i chęci współpracy z innymi uczestnikami ruchu drogowego.

Spodobał Ci się ten odcinek? Udostępnij dalej chociaż jednej osobie z Twojego otoczenia.

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz ocenę i recenzję na Apple Podcasts – dzięki temu będę mógł dotrzeć do nowych odbiorców.Znajdziesz mnie na Facebooku, Instagramie oraz Stravie – zapraszam do obserwowania. Możesz także wysłać do mnie maila na adres: kontakt (at) dlugidystansrowerem . pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.