DDR #30 – Stroje kolarskie

Apple PodcastsBreakerCastBoxGoogle PodcastsOvercastPocketCastsRadio PublicSpotifyStitcher

Wracam po niezapowiedzianej, sierpniowej przerwie wakacyjnej i nadrabiam zaległości – obiecany w 29 odcinku materiał o strojach kolarskich. 

  • Czy kolarze faktycznie jeżdżą bez bielizny? 
  • Płaski szew – czy warto doinwestować? 
  • Jak “ciasny” powinien być strój kolarski?

To główne zagadnienia poruszone w tym odcinku. Mam nadzieję, że przed kolejnym sezonem bardziej świadomie dokonasz zakupu kolejnej lajkry.

Notatki do odcinka

  1. Tak – kolarze jeżdżą w spodenkach kolarskich bez bielizny. Dzięki temu w znacznym stopniu zmniejszają ryzyko powstania bolesnych obtarć skóry, które powstają w wyniku wilgotnej bawełny po kilkunastu minutach aktywności.
  2. Płaski szew – czy warto inwestować? Dopłata jest niewielka w stosunku do ceny produktu. Dlatego jeśli jest taka możliwość – zdecydowanie warto dopłacić. Im dłuższy czas trwania aktywności tym więcej szczegółów zaczyna odgrywać rolę w komforcie pedałowania.
  3. Strój kolarski powinien być na tyle ciasny aby dobrze dolegał do ciała i było jak najmniej zmarszczek. Jednocześnie powinien być na tyle luźny, aby zapewniał optymalny komfort ucisku. Kiedy pierwszy raz będziesz przymierzał strój kolarski, wrażenie może być niezbyt przyjemne – zwłaszcza w kroczu. Nie zniechęcaj się. Przyjmij pozycję jak byś jechał na rowerze i nagle poczujesz, że strój jest wygodny.

Podobają Ci się odcinki podkastu Długi Dystans Rowerem? Jeśli tak – powiedz choć jednej osobie ze swojego otoczenia że warto posłuchać (wybrany przez Ciebie) odcinek.

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz ocenę i recenzję na Apple Podcasts – dzięki temu będę mógł dotrzeć do nowych odbiorców.

Kontakt

Znajdziesz mnie na FacebookuInstagramie oraz Stravie – zapraszam do obserwowania. Możesz także wysłać do mnie maila na adres: kontakt (at) dlugidystansrowerem . pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.