DDR #38 – Jak radzić sobie z kierowcami

Apple PodcastsBreakerCastBoxGoogle PodcastsOvercastPocketCastsRadio PublicSpotifyStitcher

Jeżdżąc na rowerze uczestniczysz w ruchu drogowym. Czasem się zdarza, że w tym ruchu drogowym spotykamy się z kierowcami, którzy “wiedzą lepiej” i ponadto – ryzykują naszym zdrowiem (a nawet życiem). Czy jest jakiś sposób na radzenie sobie z takimi niefrasobliwymi kierowcami? 

O tym, że można zgłaszać na Policję niebezpieczne zdarzenia nawet bez nagrania z wideorejestratora opowiadam w tym odcinku. Przy okazji opowiadam jak robić to skutecznie i “poprawnie”. A także zachęcam do rozsądku na drodze.

Notatki do odcinka

  • Adresy mailowe na skrzynki Stop Agresji Drogowej z trzech województw:
  • Formułka, którą zawsze warto dodać do zgłoszenia mailowego:
    • Jestem świadomy odpowiedzialności karnej z art. 233 13 Kodeksu karnego oraz treści art. 182, 183 i 185 Kodeksu Postępowania Karnego
  • Jeśli chcesz, aby Twoje dane zamieszkania były ukryte na protokole zgłoszenia (masz do tego pełne prawo), dodaj poniższą formułkę:
    • Proszę o niezamieszczanie w protokole danych dotyczących mojego miejsca zamieszkania. 
  • Jeśli zgłaszasz wyprzedzanie “na gazetę”, musisz napisać (zgodnie z prawdą), że np. na chwilę straciłeś równowagę, zachwiałeś się, zjechałeś na pobocze, etc…

Podobało się?

Daj znać co sądzisz o tym odcinku. Jeśli uważasz ten materiał za wartościowy, udostępnij go dalej wśród swoich znajomych. Zostaw także ocenę i recenzję na Apple Podcasts i Spotify – dzięki temu będę mógł dotrzeć do nowych osób. Dzięki!

Kontakt

Znajdziesz mnie na Instagramie, Facebooku oraz Stravie. No i oczywiście na blogu Długi Dystans Rowerem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.