goście webinaru inicjatywy bezpiecznie rowerem

Podsumowanie inicjatywy Bezpiecznie Rowerem

Na początku sierpnia 2020 roku wyruszyłem w samotną wyprawę po Polsce rowerem. Nazwałem ją hasłem “Bezpiecznie Rowerem” chcąc promować bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym oraz wspomagając zbiórkę pieniędzy dla Kasi Konwy i Rity Malinkiewicz. Po dziesięciu dniach wróciłem do domu z bagażem sporych doświadczeń i nowymi znajomościami. Co więcej – udało mi się uświadomić kilka osób, że zbiórka pieniędzy dla dziewczyn wciąż trwa, a spotkania z kolarzami przyniosły sporo pozytywnych wniosków.

Mat. Polsat News

W 10 dni 1700 kilometrów

Początkowy plan zakładał więcej kilometrów (odsyłam do artykułu w którym zapowiadałem inicjatywę), ale życie pisze swoje scenariusze. Jednak nie tyle kilometry się liczą co cel sam w sobie. Chciałem odwiedzić kolarzy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Bydgoszczy – udało się. Chciałem porozmawiać z nimi na tematy bezpieczeństwa rowerzystów – również się udało, zwłaszcza że nie było to dla mnie niemożliwe.

#StrongRittandKate

Część z Was pewnie zastanawia się ile pieniędzy zebrałem dla dziewczyn poprzez swój przejazd. Jeśli o to pytacie, to znaczy że mój cel nie wybrzmiał poprawnie. Zatem jeszcze raz – celem było wspomóc zbiórkę pieniędzy dla Kasi i Rity. To znaczy: zrobić co mogę, aby kolejne osoby dowiedziały się o potrzebnej pomocy. Skupiłem się na tym, aby jak najwięcej osób o tym usłyszało a nie o tym aby jak najwięcej pieniędzy zostało zebrane. Mimo to dwie firmy z którymi rozmawiałem zobowiązały się zasilić konto dziewczyn. Nie pytałem kiedy i ile wpłacą. Sam też nie zakładałem osobnej skarbonki gdyż nie chciałem nikogo rozliczać – nie jestem księgowym.

Po wyprawie od siebie dałem m.in. swoją koszulkę po Bałtyk Bieszczady Tour na licytację. Koszulka sprzedała się za 111 zł, a ja dopłaciłem drugie tyle.

Podsumowanie wyprawy

Nim przeleję na papier (a właściwie na monitor) tekst będący podsumowaniem całej wyprawy, zebraniem wniosków, uwag i pomysłów do wdrożenia postanowiłem najpierw zaprosić Ciebie do transmisji Live którą będziesz mógł obejrzeć na Facebooku. Transmisja będzie miała znamiona Webinaru – czyli poza zwykłą pogadanką wierzę, że wyciągniesz z tego sporo wartościowych treści. W większości przypadków będziesz mógł je wdrożyć w swoje życie od razu. Poniżej zamieszczam wideo z relacji, która odbyła się 8 września 2020 roku o godz. 19:00 na moim profilu na Facebooku.

Goście

Aby cała transmisja była dla Ciebie łatwiejsza w odbiorze (tzn. żebym Cię nie zanudzał tylko swoim gadaniem), zaprosiłem aż czterech gości – pasjonatów kolarstwa, którzy o rowerach i rowerzystach wiedzą jeszcze więcej niż ja. W większości są to osoby, z którymi spotkałem się w ramach wyprawy.

Staram się powoli odkrywać karty, dlatego dzisiaj przedstawiam sylwetkę pierwszego gościa. Kolejni goście będą się pojawiać w ciągu kilku następnych dni w ramach tego wpisu, więc zachęcam zaglądać tutaj po aktualizację wpisu.

Kobiety mają pierwszeństwo, więc…

Tamara Górecka-Werońska

Tamara Górecka-Werońska

Właściciel sklepu rowerowego Profidea – BMC Lab Kraków

Inicjatorka i współzałożycielka inicjatywy Profidea dla Kobiet w Krakowie. Prowadzi treningi rowerowo-szosowe dla grupy początkującej (Piątkowe początki) i średniozaawansowanej (Damskie Wtorki). Przewodnik rowerowy. Wykładowca i autor artykułów z zakresu  bikefittingu w pismach brandowych np. BkeBoard.

profidea dla kobiet


Radosław Kozal

Reprezentant FTI Cycling – Szkolenia Rowerowe.

Prowadzący warsztaty “Widoczniej bezpieczniej” z dziećmi w wieku przedszkolnym.

fti cycling - szkolenia rowerowe

Krzysztof Jędrzejczyk

Właściciel sklepu internetowego i stacjonarnego Stylówa.Pro.
Prowadzi także kanał na YouTube o tej samej nazwie prezentując najnowsze trendy w kolarskiej stylówie.


Sławomir Janiak

Viceprzewodniczący stowarzyszenia Zgrupka Team. Jak sam o sobie mówi: Nikt mnie nie uczył jazdy na rowerze, po prostu w wieku 5 lat wsiadłem na Wigry 3 starszego brata i pojechałem…


Co dalej?

Już teraz wiem, że przejazd rowerem przez Polskę był tylko początkiem większego projektu. Nazwę projektu “Bezpiecznie Rowerem” kontynuuję więc dalej, a o szczegółowych planach i pomysłach będę na pewno opowiadać i pisać. Częścią pomysłów podzielę się na pewno już podczas wtorkowej transmisji Live.

Pomóżmy dziewczynom

Pamiętaj, że Kasi i Ricie wciąż można (a nawet trzeba) pomóc. Stan dziewczyn się poprawia – Kasia coraz lepiej radzi sobie na własnych nogach, a Rita niedawno została wybudzona ze śpiączki i odzyskała świadomość. Poprawa stanu dziewczyn jest jednym z argumentów potwierdzających, że pieniądze nie pójdą na marne. Do chwili obecnej w skarbonce jest ponad 822 tys zł. W ostatnich tygodniach przyrost kwot znacząco spowolniła. Wpłaty dokonało aż 10540 osób – to około 1/4 unikalnych użytkowników odwiedzających w ostatnim miesiącu portal Naszosie.pl (280 tys UU). Gdyby każdy z tych wpłacających dokonał we wrześniu jeszcze raz przelewu w wysokości zaledwie 16 zł, udałoby się uzbierać docelowy 1 milion złotych.

To jak – wpłacamy? Link do zbiórki: https://pomagam.pl/kasia_rita

2 Replies to “Podsumowanie inicjatywy Bezpiecznie Rowerem”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.