Mazowiecki Gravel

Dodatkowa pula pakietów startowych na Mazowiecki Gravel

W minionym roku mieliśmy do wyboru sporo imprez rowerowych z gatunku ultramaratonów. Jednym z lepiej zapamiętanych debiutów był Mazowiecki Gravel. To pierwszy ultramaraton gravelowy na Mazowszu, a jego trasa licząca 550 km w dużym uproszczeniu wiodła bezdrożami dookoła Warszawy. W roku 2022 będziemy mieli okazję ponownie przeżyć emocje towarzyszące tej imprezie – o ile zdążyliśmy się zapisać w październiku. Na szczęście dla “spóźnialskich” organizatorzy przygotowali dodatkową pulę pakietów startowych, a zapisy już wystartowały.

Mazowiecki Gravel – Przeżyjmy to jeszcze raz

Pierwsza edycja ultramaratonu Mazowiecki Gravel odbyła się w dniach 11 – 14 czerwca 2021. Około 200 zawodniczek i zawodników wyruszyło z Warki na szutrową trasę liczącą 550 km. Linię mety jako pierwszy przeciął Krystian Jakubek (nr startowy 209) w imponującym czasie 21 godzin 46 minut 40 sekund. Zaraz za nim, ze stratą niewiele ponad 1,5 godziny, pojawił się Cezary Urzyczyn (210). Ścisłą czołówkę zamknął Krzysztof Urban (195), mający zaledwie kwadrans straty do Cezarego.

Trasa tylko pozornie wydawała się prosta. Jeszcze na przełomie maja i czerwca nawierzchnia większości etapów nadawała się do płynnego przejazdu. W przeciągu dwóch tygodni sprzyjająca aura wysuszyła wszystkie okoliczne dukty sprawiając, że wiele odcinków przypominało pustynię.

Mazowiecki Gravel 2021 – przeżyjmy te emocje jeszcze raz.

Mazowiecki Gravel – druga edycja w Radomiu

Tegoroczna, druga edycja Mazowieckiego Gravela rozpocznie się w Radomiu, a na uczestników czekają nowe miejsca i szlaki. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans liczący 200 lub 500 km. Jak informują organizatorzy, poszczególne trasy Mazowieckiego Gravela będą powtarzać się co 3 lata. Dla tych, którzy zdobędą wszystkie trzy trasy przygotowano dodatkową nagrodę: Mazowiecką Koronę!

Ultramaraton Mazowiecki Gravel – trasa dystansu 500 km.

Dodatkowe pakiety startowe na Mazowiecki Gravel 2022

Pierwsza pula pakietów rozeszła się jak przysłowiowe “świeże bułeczki” – limit startujących ustalony na 400 osób szybko się wyczerpał. Dla niezdecydowanych lub spóźnialskich czeka właśnie dodatkowa pula 100 pakietów startowych. Zapisy ruszyły 6 stycznia 2022 roku.

Ponieważ organizatorom zależy na promowaniu bezpieczeństwa rowerzystów m.in. poprzez edukację, przy okazji uruchomienia dodatkowych zapisów przygotowali mały konkurs z nagrodami.

Co trzeba zrobić? Poprawnie odpowiedzieć na 10 pytań (głównie dot. przepisów drogowych) i… Czekać na informację o wygranych! Nagrodzimy najlepsze odpowiedzi. Rozstrzygnięcie już w poniedziałek!

Odpowiedzi na pytania konkursowe można udzielać poprzez formularz dostępny na tej stronie. Pięć pierwszych osób, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania otrzymają oryginalną chustę “buff” z pierwszej edycji Mazowieckiego Gravela.

Powodzenia!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.