strava app

Strava – Punkty POI na mapach

Dwa dni temu na kanale The Strava Club twórcy aplikacji ogłosili nową funkcjonalność w mapach. Są to punkty zainteresowań POI (Points Of Interests) mające ułatwić planowanie wycieczek i sprawić, że nasze aktywności będą bardziej atrakcyjne. Sklepy rowerowe, kawiarnie, fontanny, restauracje a nawet popularne miejsca do robienia zdjęć czy sugestie punktów początkowych naszych aktywności. To dopiero początek.

Punkty początkowe (Start Points) pojawiają się na mapach automatycznie na podstawie aktywności użytkowników Stravy. Inaczej ujmując, są to popularne miejsca gdzie cała społeczność Stravy zaczyna swoje treningi biegowe, kolarskie czy spacery. Wszystko to w oparciu o algorytm wykorzystujący dane przesyłane przez użytkowników.

fot: Aplikacja Strava, fragment aktywności użytkownika i widoczne punkty POI

Może Cię zainteresuje artykuł: jaką nawigację wybrać na ultramaraton.

Gdy zakończymy swój trening i prześlemy do Stravy, na mapie aktywności zobaczymy punkty POI. Taką funkcjonalnością mogą cieszyć się wszyscy użytkownicy. Natomiast dla subskrybentów dostępne opcje są już bardziej praktyczne. Planowanie trasy z poziomu aplikacji (zakładka Maps) lub z przeglądarki internetowej (Routebuilder na strava.com) pozwala na podgląd warstwy z punktami POI. Dzięki temu wyznaczenie trasy przebiegającej przez atrakcyjne dla nas punkty jest łatwiejsze.

Pro Tip: Aby zaplanować trasę rozpoczynającą się z jednego z sugerowanych punktów początkowych (Start Point), przytrzymaj palcem na mapie ten punkt.

Jeśli jesteś w trakcie aktywności i chcesz znaleźć fontannę czy toaletę, po prostu użyj opcji “reroute”.

Taka funkcjonalność wydaje się być ułatwieniem w planowaniu nowych wycieczek i to zarówno krótko- jak i długo-dystansowych. I nie tylko dla kolarzy, ale także dla turystów spacerujących po mieście.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.