30 finał WOŚP 2022 logo

Rowerowe inicjatywy dla WOŚP 2022

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ostatnią niedzielę stycznia tego roku zagra już po raz trzydziesty. Tym razem celem zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. To już nasza narodowa tradycja, że organizujemy się przy okazji wielkiego finału i wspieramy fundację Jurka Owsiaka. Z tej okazji wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych naszym zdaniem aukcji i inicjatyw organizowanych wśród rowerowej społeczności.

Zimowa sztafeta Wisła 1200

W skarbonce utworzonej specjalnie na ten cel jest już ponad 2000 zł! Kliknij i wspieraj.

Inicjatywa miała swój debiut już w roku 2021, a jej dzisiejszy kształt to dzieło przypadku i zaangażowania wielu pasjonatów. Do pomysłodawcy, Tomasza Zakolskiego, przyłączył się Aleksander Olek Pachulski z Polskiego Kolarstwa Przygodowego. Odważnie wyruszyli na trasę wzdłuż Wisły z Gdańska. Niestety niefortunny wypadek już pierwszego dnia zmusił dzielnych kolarzy do powrotu. W tym samym czasie Adam Sobczak podjął próbę uratowania inicjatywy i wykorzystał do tego media społecznościowe. Następnego dnia rano na trasę wyruszyli kolejni odważni pasjonaci jazdy na dwóch kółkach i uformowali sztafetę.

Każdy, kto chce przyłączyć się do wyprawy i przy okazji wspomóc WOŚP ma taką możliwość. Szczegóły i aktualne informacje dostępne są na grupie Wisła 1200 na trasie na Facebooku. My zaś publikujemy zbiór najważniejszych informacji poniżej:

 • Dołączyć można w dowolnym momencie, na dowolnym etapie trasy i pokonać dowolny dystans (trasa poniżej)
 • Uczestników można śledzić Live tutaj: Zimowa sztafeta Wisła 1200 – live
 • Wstępny plan przejazdu:
  • 23.01: Gdańsk – Świecie (Start o godz. 8:00 z Ołowianki).
  • 24.01: Świecie – Płock.
  • 25.01: Płock – Góra Kalwaria.
  • 26.01: Góra Kalwaria – Kazimierz Dolny.
  • 27.01: Kazimierz Dolny – Szczucin.
  • 28.01: Szczucin – Kraków.
  • 29-30.01: Kraków – Wisła.

Licytacja skarpetek Podkast Rowerowy

Piotr Peszko, autor Podkastu Rowerowego przygotował do licytacji dwie pary oryginalnych, podkastowych skarpetek. W tej aukcji uczestniczy już 11 osób, a najwyższa oferta wynosi aż 449 zł. Czasu do końca aukcji zostało już jednak niewiele. Licytacja skarpetek Podkastu Rowerowego dla WOŚP 2022 na Allegro kończy się 23 stycznia o godzinie 13:49:20.

fot: Podkast Rowerowy

Bikefitting zaawansowany w Velolab

Podaruj sobie (lub znajomemu) profesjonalną sesję bikefittingu w Velolab w Gdańsku i jednocześnie wspomóż Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na temat bikefittingu już pisaliśmy dość obszerny artykuł pt. Czy bikefitting jest dla mnie? A jeśli chcesz poznać bliżej właściciela Velolab i bikefittera, w naszym podkaście gościliśmy już Łukasza Szczęsnego. Posłuchaj odcinka podkastu na temat bikefittingu.

Przejdź do aukcji na Allegro w której trwa licytacja na bikefitting zaawansowany dla WOŚP 2022. Aukcja zakończy się 27 stycznia o godzinie 12:50:57.

fot: Allegro

One Reply to “Rowerowe inicjatywy dla WOŚP 2022”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.