bieszczady

Bałtyk Bieszczady Tour 2020

Od 9.09.2019 można się zapisywać na kolejną edycję ultramaratonu Bałtyk Bieszczady Tour. To kolejna szansa aby przejechać trasą wiodącą przez całą Polskę ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych. Termin rozegrania zawodów przypada na przedostatni weekend sierpnia, tj. 21-24.08.2020. Ze względu na ograniczoną liczbę 400 uczestników, zapisy podzielone zostały na 3 tury. Co nowego przygotowali dla nas organizatorzy na dwunastą edycję BBT?

3 tury zapisów

Limit zawodników na XII edycję BBT wynosi 400 osób a zapisy zostały podzielone na 3 tury:

  1. Klubowicze 1008, czyli osoby które ukończyły edycję 2016 i 2018, mogą zapisywać się od 9 września 2019.
  2. Zawodnicy startujący w Pucharze Polski Ultra 2019/2020 – zapisy od 14.09.2019.
  3. Tura ogólnodostępna dla wszystkich pozostałych, chętnych zmierzyć się ze swoimi słabościami, mogą zgłaszać się od 16 września 2019.

Szczegóły znajdziecie na podstronie kwalifikacji do BBT 2020 organizatora.

Korekta trasy

Organizator zapowiada, że nastąpią korekty niektórych odcinków trasy. Jak czytam w mailu adresowanym do Klubowiczów, w roku 2020 pojedziemy przez Opoczno, Sandomierz, Łańcut i Birczę. Niektóre wcześniejsze odcinki, tam gdzie było to możliwe, omijają drogi główne. Oczywiście jeszcze wiele może się zmienić w ostatecznym przebiegu trasy, ale pod względem dystansu organizator nadal nie chce przekraczać planowanego dystansu rzędu 1008 – 1011 km.

Stroje kolarskie dla uczestników

Temat strojów po edycji 2018 był na tyle burzliwy, że należało spodziewać się istotnych zmian w tej materii. Jak widać wnioski zostały wyciągnięte, a poniżej zebrałem listę najważniejszych modyfikacji.

Po pierwsze – opłata startowa nie obejmuje już ceny hurtowej zakupu kompletu strojów. Nadal jednak będzie można je nabyć w sklepie internetowym przeznaczonym dla Klubowiczów. Przypominam, że Klubowiczem staje się każdy, kto ukończy w limicie czasu dowolną edycję BBT.

Kolejna zmiana – do wyboru tym razem będą trzy opcje jakościowe. Rozmiary i wzory będą do obejrzenia (oraz przymiarki) przy okazji rozgrywanych zawodów wchodzących w cykl edycji PPUltra 2020. Dodatkowo, nie będzie możliwości zamówienia stroju bez potwierdzenia przymiarki – zapewne w ten sposób organizator chce zdjąć z siebie odpowiedzialność za wymianę stroju w przypadku, gdy zamawiający źle określił rozmiar.

Jak tłumaczy organizator w oficjalnym mailu:

Zawodnicy którzy nie ukończą edycji 2020 nie będą czuli się pokrzywdzeni że nie otrzymują stroju. Klubowicze nawet jeśli nie ukończą edycji będą mogli zamawiać stroje z ilością edycji którą mają zaliczoną

Relacja po Bałtyk Bieszczady Tour 2018

Zainteresowanych, zwłaszcza tych początkujących, tematem udziału w ultramaratonach zachęcam do zapoznania się z lekturą dot. relacji z udziału w Bałtyk Bieszczady Tour 2018.

Na koniec wpisu załączam link do regulaminu imprezy Bałtyk Bieszczady Tour 2020.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.