napis volunteers needed na zdjęciu z linii startu Race Around Poland

Szukają Wolontariuszy do obsługi Mistrzostw Świata w ultrakolarstwie

W dniu 15 lipca 2023 r. w Warszawie wystartuje trzecia edycja jednego z najdłuższych ultramaratonów kolarskich w Polsce. Trasa wyścigu Race Around Poland liczy ok. 3600 km i wiedzie wzdłuż granic naszego kraju. Tegoroczna edycja ultramaratonu jest historyczna. Po raz pierwszy w ramach RAP rozegrane zostaną pierwsze Mistrzostwa Świata w Ultrakolarstwie z ramienia World UltraCycling Association (WUCA). Lista startowa liczy prawie 100 zawodników z całego świata. Organizatory RAP poszukują wolontariuszy do pomocy przy obsłudze wydarzenia.

Historia wyścigu Race Around Poland

Pierwsza edycja wyścigu dookoła Polski odbyła się w 2021 roku. Jednym z pomysłodawców jest Remigiusz Siudziński. Ten doświadczony ultrakolarz jest pierwszym Polakiem, który w 2014 roku ukończył Race Across America jako solista. Od trzech lat wraz z zespołem rozwija imprezę Race Around Poland. Dwoje zeszłorocznych finiszerów imprezy RAP – Krzysztof Fechner i Marek Rupiński – aktualnie mierzy się z trudami wyścigu poprzez Stany Zjednoczone w Race Across America.

Zapraszamy do śledzenia relacji Live.

Tegoroczna edycja Race Around Poland jest wyjątkowa i historyczna. Po raz pierwszy w historii międzynarodowego ultrakolarstwa w tym roku rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata WUCA. Jesteśmy więc świadkami dynamicznego wzrostu popularności kolarstwa długodystansowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wolontariusze na Race Around Poland

Organizacja tak poważnej imprezy stawia przed twórcami wydarzenia sporo wyzwań. Chcąc stanąć na wysokości zadania i zatroszczyć się o gości z całego świata, organizatorzy poszukują osób chętnych do pomocy w ramach wolontariatu. Możliwości by pomóc jest przynajmniej kilka.

Wolontariat w bazie zawodów RAP

Jedną z form pomocy jest wsparcie w biurze zawodów w Warszawie w przeddzień rozpoczęcia imprezy, tj. w dniu 14 lipca oraz w sobotę 15 lipca od rana. Pomoc polegać ma głównie na przygotowaniu bazy imprezy, a także wydawaniu pakietów startowych. Z uwagi na międzynarodowy charakter wydarzenia, wolontariusz powinien znać język angielski w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Przyda się to na pewno podczas podpisywania dokumentów przez zawodników oraz przy wydawaniu pakietów startowych.

Wsparcie techniczne na starcie RAP

Istnieje także możliwość wsparcia organizatorów w formie pomocy technicznej. Ta dotyczyć ma przewiezienia i rozstawienia barierek, przygotowania startu honorowego i ostrego. Ponadto niezbędna będzie także pomoc w rozstawieniu banerów, flag i innych elementów dekoracji oraz ogólne wsparcie przed wyścigiem w dniu startu w Warszawie.

Wolontariat w punktach kontrolnych RAP

Poza pracą w biurze zawodów i przy starcie, organizatorzy poszukują także wsparcia na punktach kontrolnych na trasie. Te jeszcze dostępne zlokalizowane są w następujących miastach: Czorsztyn, Złoty Stok, Szklarska Poręba, Sianożęty i Wejherowo. Praca wolontariuszy w punktach kontrolnych będzie miała polegać na przygotowaniu punktu i bieżącej obsłudze zawodników. Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym jest tutaj niezbędna.

Organizator zapewnia wszystkim wolontariuszom świadczenia w formie wyżywienia, pamiątkowych koszulek oraz noclegu z wyżywieniem w punktach kontrolnych. Ponadto dla każdego wolontariusza udział w takim wydarzeniu od strony organizacyjnej to niezwykła przygoda i ogromne doświadczenie w międzynarodowym środowisku.

Osoby chętne wesprzeć Organizatora w formie wolontariatu proszone są o kontakt bezpośrednio na adres mailowy [email protected] lub wiadomość na Messengerze fanpage’u Race Around Poland.

Posłuchaj podcastu z Remkiem Siudzińskim – organizatorem Race Around Poland

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.