DDR #40 – Dieta: zapotrzebowanie energetyczne

Apple PodcastsBreakerCastBoxGoogle PodcastsOvercastPocketCastsRadio PublicSpotifyStitcher

Drugi odcinek miniserii z cyklu “Trening kolarski zaczyna się w listopadzie” poświęcam na omówienie tego jak policzyć dobowe zapotrzebowanie energetyczne. Z tego odcinka dowiesz się jak policzyć podstawową przemianę materii (BMR). Usłyszysz o pojęciach takich jak Endomorfik, Ektomorfik i Mezomorfik – co to są za typy sylwetki oraz jak Somatyp budowy naszego ciała wpływa na zapotrzebowanie energetyczne.

Przypominam także, że możesz rozpocząć przygotowania do nowego sezonu już teraz razem ze mną! Przygotowałem subskrypcję newslettera składającego się z 21 maili od listopada do końca marca 2021. Raz w tygodniu otrzymasz prosto na swoją skrzynkę mailową jeden z przygotowanych tematów: 

  • plan treningowy mięśni głębokich na cały miesiąc,
  • przystępnie opisane podstawy dietetyki sportowej uzupełnione o przykładowy jadłospis na cały dzień (również dla vegan),
  • sprawdzone sposoby na regerację zmęczonych mięśni,
  • pomysły na radzenie sobie z kryzysem w trakcie ultramaratonu i dawkę motywacji.

Uwaga! Dla wytrwałych słuchaczy przygotowałem kod rabatowy: PODCAST uprawniający do zniżki 5%! ważny tylko do końca listopada 2020 roku.

Notatki do odcinka

Subskrybuj trening dla kolarzy długodystansowych

Przygotowałem kompletny pakiet treningowy w formie cotygodniowego newslettera który możesz zasubskrybować. Przeczytaj szczegóły gdzie opisałem dokładnie co otrzymujesz. Możesz zapoznać się także z przykładowym newsletterem.

Specjalnie dla słuchaczy podkastu RABAT w wysokości 5% !

Tylko do końca listopada 2020!

lub
subskrybuj 5 miesięcy z rabatem 5%

Podobało się?

Daj znać co sądzisz o tym odcinku. Jeśli uważasz ten materiał za wartościowy, udostępnij go dalej wśród swoich znajomych. Zostaw także ocenę i recenzję na Apple Podcasts i Spotify – dzięki temu będę mógł dotrzeć do nowych osób. Dzięki!

Kontakt

Znajdziesz mnie na Instagramie, Facebooku oraz Stravie. No i oczywiście na blogu Długi Dystans Rowerem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.