rower na tle morza

Przegląd ultramaratonów kolarskich 2020

Ultramaratony kolarskie z roku na rok zyskują coraz większą popularność – widzimy to po ilości nowych imprez. Coraz więcej ludzi postanawia jeździć rowerem – co bardzo cieszy. Przy tej okazji chcą także przeżyć ciekawą przygodę i zrobić coś heroicznego. Organizatorzy proponują wyszukane trasy, aby ich impreza była wyjątkowa. Zapraszam więc na przegląd ultramratonów kolarskich w 2020 roku.

Niedawno zaktualizowałem (i opublikowałem) kalendarz wydarzeń ultra aby ułatwić Wam poszukiwania. Znajdziecie w nim aż 23 imprezy w okresie od kwietnia do września, a to daje średnio prawie cztery ultramaratony w każdym miesiącu – jest więc w czym wybierać!

Piękny Wschód 500 km

Na wschodzie Polski panuje niepowtarzalny klimat, ponieważ ludzie są bardzo towarzyscy, ufni i pomocni. Ultramaraton Piękny Wschód to klasyk wśród tego typu imprez. Organizowany jest w ostatni weekend kwietnia, więc istnieje spora szansa, że kwitnącą wiosnę zapamiętasz na długo. 26 kwietnia przypada niedziela handlowa, więc jeśli nie wystarczy Tobie sześć punktów kontrolnych, będziesz miał szansę zrobić zakupy także w sklepach. Zobacz szczegóły na podstronie w kalendarzu wydarzeń.

Ultra-Time Trial

W dniach 16-17 maja, w miejscowości Pniewy odbędzie się ultramaraton kolarski w formule opartej na pętli, którą uczestnicy mogą przejechać kilka razy. Ultra-Time Trial to ultramaraton 24-godzinny i w tym czasie celem jest przejechanie jak największej liczby kilometrów. Przy okazji będzie możliwość pobicia rekordu Polski w jeździe 24-godzinnej.

Podstawowy tryb imprezy odbędzie się na rundach liczących 77 km. Próba bicia rekordu Polski w jeździe 24 godzinnej odbędzie się na odcinku ok 30 km. Udział mogą wziąć jedynie osoby mające na swoim koncie udokumentowane minimum 600 km (mężczyźni) lub 500 km (kobiety) w czasie 24 godzin.

Pomorska 500

Na mapie rowerowych ultramaratonów to nowa propozycja. Jeśli lubisz wyprawy po bezdrożach, to ta impreza jest właśnie dla Ciebie. Dlatego rower szosowy lepiej zostawić na inną okazję.

Organizator przygotowując trasę pozwolił sobie zadać wiele trudu by ani razu nie przekroczyć rzeki. Za pomysł doceniam jego starania, i przyznaję, że gdybym miał większą zajawkę na gravelowe ultra, wybrałbym się na taką wycieczkę. Szczególnie, że meta jest w Gdańsku. Imprezę znajdziesz w kalendarzu w terminie 11 – 14 czerwca.

Na kawę i knedle – ultra wycieczka

W przeglądzie ultramaratonów kolarskich to jest zupełnie inne “ultra” niż wszystkie. I choć nie jest to typowy ultramaraton w którym jedziemy non-stop, to nowa propozycja w kalendarzu warta jest uwagi. Jest to propozycja skierowana do miłośników jazdy długodystansowej. Motywem przewodnim jest odwiedzenie czterech stolic (w tym jednej chwilowo przeniesionej) w ciągu czterech dni. Najlepszym terminem na taką wycieczkę jest przedłużony czerwcowy weekend – czyli w dniach 11 – 14 czerwca. Wydarzenie organizują znane niektórym amatorom krótszych wycieczek – Rajdy Dla Frajdy. Po więcej szczegółów odsyłam do podstrony wydarzenia w kalendarzu.

Wisła 1200

Patrząc na kartkę kalendarza z miesiąca lipiec muszę przyznać, że największe zagęszczenie imprez przypada waśnie na ten miesiąc. Naliczyłem tylko 13 dni w których nic się nie dzieje, a dużo imprez się nakłada na siebie. W tym właśnie miesiącu, w roku 2020 odbędzie się trzecia już edycja ultramaratonu Wisła 1200. Zeszłoroczna edycja przerosła chyba najśmielsze oczekiwania organizatorów! Oczywiście w pozytywnym wydaniu. Niewątpliwie jest to impreza wywołująca sporo emocji wśród amatorów wypraw po bezdrożach. Start 4 lipca u źródła Wisły – kto się wybiera?

Rowerem Przez Galicję

Organizator imprez cyklu “Rajdy Dla Frajdy” nie próżnuje w poszukiwaniu nowych szlaków. Dając szansę wszystkim na zwiedzanie terenów do których jeszcze nikt inny nas nie zaprowadził budzi duże zainteresowanie. W planie piękna i zróżnicowana trasa o dystansie około 600-700 km ze startem i metą w Krakowie. Pojedziemy także możliwie często szlakiem VeloMałopolska. Organizator przewiduje dla wszystkich uczestników miejsce noclegowe w połowie trasy. Poza wspólnym odpoczynkiem będzie także szansa na integrację przy biesiadnym stole. “Rowerem Przez Galicję” planowany jest na 8-9 sierpnia.

Bałtyk Sudety Tour 2001 km

Wrzesień obfituje w imprezy ultra dla najbardziej wytrwałych. Niewątpliwie ze względu na dystans aż 2001 km to właśnie Bałtyk Sudety Tour zasługuje na ujęcie w zestawieniu najciekawszych ultramaratonów kolarskich. Organizatorem jest dobrze znany w światku Ultra – Henryk Huzar. Pod jego nazwiskiem organizowany jest cykl imprez “Huzar Cup”, do którego zalicza się również ta impreza. Bałtyk Sudety Tour 2001 km odbędzie się w dniach 4 – 8 września 2020 roku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.